Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, které vám rychle zlepší náladu

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

30. 8. 2019 | Zdraví a diety

Zase máte pocuchané nervy a blížící se podzim vám ke všemu způsobuje pořádné splíny? Ještě dřív, než se zkusíte uklidnit čokoládou, zvažte jiné a zdravější možnosti. Představují je tyto potraviny, které vás doslova nabijí pocitem štěstí!

Je toho teď na vás nějak moc a nevíte, kam dřív skočit? Žádný div, že vám optimismus zamával na rozloučenou s tím, že nějakou chvíli „nebude k dispozici“. Co s tím? Zařaďte do jídelníčku potraviny, které vám opět vykouzlí ztracený úsměv. Pro tyhle vyrazte do obchodu raději okamžitě!

Avokádo jako cizokrajná první pomoc

Plod hruškovce přelahodného je možná poněkud dražší, ale když se „plácnete přes kapsu“, litovat určitě nebudete. Nabízí totiž více jak 20 prospěšných látek, a to včetně draslíku, vitaminu E a vitaminů skupiny B. Již několik nezávislých studií poukázalo na to, že avokádo reguluje hladinu cukru v krvi, bojuje proti zánětům a prospívá pokožce, ale také působí proti černým myšlenkám. A to i v nejtěžších časech plných úzkosti! Zkusíte, jak rychle tenhle exotický doping funguje?

Rukola, radost má zelenou

Pokud nejste fanouškem chuťově výraznější rukoly, jako skvělé náhradní řešení se jeví třeba hlávkový salát, polníček či špenát. Co mají tihle zástupci listové zeleniny společného? Všichni se mohou pochlubit vysokým podílem kyseliny listové, přičemž vám dokonce zajistí zhruba třetinu její doporučené denní dávky. Zmíněnou živinu si odborníci dávají do souvislosti nejen s krvetvorbou, ale i veselejším psychickým rozpoložením. A prý je na ni spolehnutí…

Banánů není nikdy dost

Tropické drahokamy jsou bohaté na tryptofan, což je sloučenina, kterou tělo primárně využívá k „výrobě“ hormonu štěstí, tedy serotoninu. Je tedy jasné, že i tohle sladké občerstvení zabrnká na správnou „optimistickou strunu“. Dlužno dodat, že banány poskytnou také celou řadu vitaminů a minerálů důležitých pro celkové zdraví. A nemusíte se jim vyhýbat ani při dietě, protože jejich konzumace je během redukce váhy naopak doporučována.

Různá barva banánů přináší různé zdravotní výhody

Plněný losos

Plněný losos

11 hlasů
50min 781 kJ 260 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Treska na rajčatech

10 hlasů
45min 675kJ 250 Kč

Kdo má rád ryby, pochutná si. Zdravý pokrm z tresky, r...

Štika s brokolicí

0 hlasů
1h a 5min 620kJ 280 Kč

Zdravá ryba se zdravou zeleninou, skvělá kombinace na váš...