Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zaměřeno na zdravotní účinky hnědé rýže

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

06.04.2020 | Zdraví a diety

Opravdu může mít rýže schopnost zesílit imunitu, zlepšit trávení nebo upravit hladinu cholesterolu? Pokud v obchodě sáhnete po hnědém sáčku, tak bezpochyby ano. A proč tenhle doping přivítají i pocuchané nervy a kosti?

Není pochyb o tom, že rýže patří mezi nejvíce konzumované potraviny na světě. Máte ji v domácích zásobách i vy? Pak je na místě otázka týkající se její barvy. S ohledem na prospěšnost pro lidský organismus totiž odborníci doporučují raději rýži hnědou, která má oproti té bílé větší obsah prospěšných látek, a nabízí tak více zdravotních pozitiv. Mezi klíčové benefity patří třeba tyto!

Ochrana před vážnými nemocemi

Ve složení jmenované pochutiny rozhodně není nouze o celou řadu silných antioxidantů, které umožňují tělu zbavit se škodlivých volných radikálů. Tím zvyšují ochranu před kardiovaskulárními chorobami, rakovinou a diabetem.

Regulace cholesterolu a štíhlá linie

Díky tomu, že hnědý patron dobré kondice platí za vynikající zdroj vlákniny, bývá vnímán jako prostředek, jež uleví problematickému trávení. Tato cenná složka výživy totiž upravuje peristaltiku střev a funguje jako efektivní „čistidlo“ útrob. Nápomocná je ovšem i při hubnutí, neboť navozuje delší pocit sytosti a zlepšuje metabolické funkce.

Silné kosti i pevné nervy

Uvedené surovině s tmavším odstínem nelze upřít ani to, že je považována za bohatou zásobárnu hořčíku a vápníku. Tím nejenže příznivě ovlivňuje nervovou soustavu a harmonizuje psychiku, obě tyto živiny také hrají důležitou roli v přeměně vitaminu D na biologicky aktivní formu, která velkou měrou přispívá k posílení kostí a zvyšuje jejich hustotu. Co říkáte na takovou prevenci osteoporózy?

Silnější imunita? Zcela určitě

Nutriční profil hnědé rýže, jež je doslova nabitý vitaminy, minerály i zmíněnými antioxidanty, podporuje imunitní systém a zlepšuje obranyschopnost vůči všemožným virům, bakteriím, infekcím a zákeřným bacilům. I z tohoto pohledu není její častější konzumace vůbec od věci…

Potraviny bohaté na hořčík

Letní ovocný salát

Letní ovocný salát

12 hlasů
20min 755 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí s hříbky

12 hlasů
1h a 20min 405kJ 145 Kč

Kuřecí stehna s hříbky a broskvemi.

Smažený sumec

12 hlasů
50min 422kJ 180 Kč

Obalovaná ryba pečená v troubě.