Prostreno.cz

Esenciální oleje v místnosti pročistí těžký vzduch

Pravidelně uklízíte, aby byla vaše domácnost co možná nejčistší? No samozřejmě. Ale stejně kolem vás poletují bacily a viry, které mohou být nebezpečné. Vyžeňte je pomocí esenciální borovice, citronu, eukalyptu nebo skořice!

Některé esenciální oleje mají oproti jiným významnější schopnost čistit a dezinfikovat vzduch od virů, bakterií a plísní. Místnost zároveň krásně provoní a vy své smysly můžete potěšit i jejich příznivými účinky. Které konkrétně zbaví vnitřní ovzduší všeho, co dýchat určitě nechcete?

Borovice, kousek přírody na dosah

Máte rádi vůni lesa, ale kvůli nedostatku času se mezi jehličnatou zeleň nemáte šanci dostat? Nevadí, do příhodné atmosféry se můžete ponořit i prostřednictvím aromaterapie. Své služby nabízí esenciální borovice, která nejenže zvyšuje energetickou hladinu a pomáhá při nachlazení, také čistí vzduch, tišší bolesti nejrůznějšího původu a posiluje imunitní systém.

Svěží citron

S poletujícími škodlivými patogeny si poradí také citron. I on totiž vykazuje nesporné dezinfekční vlastnosti, které uvítáte – a to nejen v této pandemické době. Ovšem jsou tu i jiná zajímavá pozitiva. Věděli jste, že citron harmonizuje mysl a přináší úlevu nervové soustavě? Rovněž podporuje koncentraci, produktivitu a kreativitu, přičemž odstraňuje negativní myšlenky. Komu by se něco takového nehodilo, že…

Eukalyptus

S eukalyptovým esenciálním olejem se snadno zbavíte migrény, nespavosti i bakterií. Odborníci na základě četných studií potvrzují, že tento prostředek zároveň podporuje procesy hojení, mírní příznaky alergií, tlumí kašel a chrání před vznikem nejrůznějších viróz. Sluší se zmínit, že uvedený olej můžete využít i při výrobě domácích čisticích prostředků, neboť zabraňuje růstu mikroorganismů.

Sváteční aroma skořice

Vůni skořice má mnoho lidí úzce spojenou s nejkrásnějšími svátky roku, ale vůbec neškodí inhalovat ji celoročně. Esenciální skořice patří mezi nejsilnější „čističky“ vzduchu, ovšem doporučována je z více důvodů. Zlepšuje kupříkladu odolnost organismu, působí jako afrodiziakum, navozuje dobrou náladu a urychluje léčbu chřipky.

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů
Prostreno.cz

Pro účast v testování se registrujte nebo přihlaste.

Přihlásit se přes Bety Registrovat