Prostreno.cz

Přátelské potraviny s hormony štíhlosti

Rychle k postavě dle svých přání bez toho, aniž byste museli držet komplikovanou dietu? Opravdu to funguje, pokud probudíte svoje hormony štíhlosti. Protože čím více jich tělo vyrobí, tím rychleji kila zmizí. A přitom vám pomohou správné potraviny.

Díky stravě bohaté na bílkoviny a omega-3- mastné kyseliny, které jsou například hojně obsažené v lososu, aktivují látku leptin. Ten podporuje metabolismus a potlačuje apetit. Které další potraviny vám pomohou k postavě snů?

Losos podporuje metabolismus

Díky potravinám bohatým na bílkoviny a především omega-3-mastné kyseliny, které najdete především v lososu, sledích a makrele, se leptin, který spí v buňkách, aktivuje. Povzbudí metabolismus, takže se spálí mnohem více energie, a zároveň snižuje i pocit hladu. Dalším pomocníkem k uvolnění leptinu, je minerální látka zinek, který obsahuje kromě jiného hovězí maso a vlašské ořechy.  

Celozrnné pečivo proti náhlému hladu

Celozrnné pečivo a zelenina dodávají energii a udržují stabilní hladinu cukru v krvi. Díky tomu se cítíme dlouho sytí a spalování tuků může jet na plné obrátky. Opak štíhlého hormonu glukagonu – hormon tloušťky inzulin tak nemá žádnou šanci. Ale jinak je tomu u prázdných sacharidů, jako je bílá mouka a sladkosti. Ty vystřelí hladinu cukru rychle vzhůru a zanedlouho potom zase rychle klesá. Následkem je tak nával hladu a široké boky.

Citrony na tukové buňky

Jenom díky vitaminu C může tělo tvořit hormon noradrenalin, tak důležitý pro optimální spalování tuků. Tato látka pomáhá uvolňovat tuk z buněk. Opravdové bomby co se týče obsahu vitaminu C jsou šípky, rakytník, rybíz, petržel, paprika a brokolice.

Rajčata na noční hubnutí

Hormon spánku melatonin má pozitivní účinky na látkovou výměnu, která nám pomáhá s hubnutím. Obsažený je především v rajčatech, banánech a mandlích.

Celkem 1 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat