Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ušetřete místo efektivně: Vychytávky do malé kuchyně

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

21.03.2017 | Pomocníci do kuchyně

V každé kuchyni se dá skvěle vařit, pokud je dobře uzpůsobena a máte vše po ruce. Ať už máte velkou či malou kuchyni, máme pro vás pár vychytávek, které musíte vyzkoušet. Každý kousek místa se počítá. A hlavně je to praktické.

1. Zakrytí dřezu

V některých situacích člověk marně tápe, kam co položit, a hodil by se každý centimetr navíc. Co takhle zakrýt dřez? Zavzpomínejte na kuchyně našich babiček či prababiček - dřez byl schovaný pod pracovní deskou.

Dřez můžete zakrýt obyčejnou deskou, kterou hravě vyřízne každý kutil, nebo využijte službu v hobby marketu.

2. Podložky pod hrnce

Horký hrnec v ruce - a co teď? Kam s ním? Zpět na plotnu nebo na dřevěné prkénko ne! Využijte dlaždičky, určitě nějakou ve sklepě najdete, nebo se poptejte v okolí. Dlaždice jsou ideální podložkou pod horké hrnce i plechy, položte si jednu hned vedle sporáku, ať ji máte po ruce. Ze spodu nalepte filc či starý koberec, abyste si nepoškrábali linku.

3. Ukládání nožů

Na nože jsou k dostání různé vkusné stojánky, ale pokud se vám nevejdou na pracovní desku, vyzkoušejte jiný tip. Vyřízněte do zadní strany pracovní desky, v místě kde nebudou nože překážet spodním zásuvkám, slabý podélný otvor, do kterého můžete jednoduše nože vsunovat a díky němuž je budete mít neustále po ruce. Nebo využijte magnetickou lištu, kterou upevníte na zeď.

4. Tyčový věšák

Tyčové věšáky jsou v dnešní době velmi populární. Hodí se kamkoli do volného místa nebo těsně pod zavěšené horní skříňky. Na tyčové věšáky si můžete zavěsit často používané náčiní, ušetříte tím čas s hledáním a také místo. Pokud máte větší kuchyň s pultem, můžete si tyčový věšák zavěsit od stropu a na něm mít pověšené i větší kousky, jako jsou cedníky a pánvičky.

5. Nevyužitá místa

Zaměřte se ve své kuchyni na nevyužité prostory, na různé mezery mezi spotřebiči a skříňkami. V takovýchto mezerách oceníte výsuvné věšáky na utěrky nebo ručníky, případně si na ně také můžete zavěsit kuchyňské náčiní.

6. Využijte okno

Pokud máte z okna v kuchyni nehezký nebo vůbec žádný výhled, přimontujte před něj poličky například z tvrzeného skla. Na ně postavte pěkné sklenice, láhve, květiny nebo bylinky v květináči.

7. Skrytý odkapávač

Pokud neradi necháváte nádobí na lince v odkapávači, můžete si v kuchyni udělat takový skrytý odkapávač, který nikdo neuvidí. Odmontujte nebo vyřízněte dno ze skříňky nad řezem, místo spodní police tam připevněte držák na talíře nebo jakoukoli mřížku. Voda z umytého nádobí bude kapat rovnou do dřezu, a když dvířka zavřete, nikdo o ničem neví.

Pokud nechcete v lince dělat takto radikální řez, kupte si odkapávač i se spodním plným dnem, který se vejde do skříňky nad dřezem.

Máte už svůj termohrnek? Připravte si do něj netradiční n...

Kuřecí vývar ochucený špetkou skořice

Kuřecí vývar ochucený špetkou skořice

25 hlasů
45min 196 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Grilovaná vepřová kotleta

6 hlasů
45min 544kJ 110 Kč

Je čas grilování, vyzkoušejte kotlety v pikantní marin...

Pastináková polévka

10 hlasů
1h a 20min 210kJ 95 Kč

Sytá, hustá, aromatická polévka z opomíjeného pastinák...