Prostreno.cz

S otravnými lupy si tea tree olej hravě poradí

Už jste na tvrdohlavé lupy zkusili všechno možné i nemožné, ale pořád vás nechtějí opustit? Vytaste na ně tea tree olej! Ten jim nejen zatne tipec, ale podpoří i růst a zastaví nadměrné vypadávání vlasů!

Tea tree olej se využívá samostatně i jako součást nejrůznějších směsí. A jeho pověst ho doslova předchází. Podle odborných studií i příznivců alternativní medicíny dokáže zatočit s akné, opary, kožními mykózami, zánětem dutin i bakteriálními a virovými infekcemi. Zároveň ulevuje namoženým svalům, přičemž báječně poslouží také jako repelent nebo osvěžovač dechu. Jaké zvláštní a luxusní služby poskytuje vlasům? Tyhle si vaše hříva naprosto zamiluje!

Už žádné lupy. Těm odzvonilo

Poznatky amerického výzkumu zveřejněného v magazínu Journal of the American Academy of Dermatology informují o tom, že tea tree olej zastavuje tvorbu lupů už po čtyřech týdnech. Je to dáno tím, že jeho složení zbavuje pokožku hlavy odumřelých buněk, hloubkově pročišťuje póry, hydratuje a působí proti zánětům. Souběžně reguluje tvorbu mazu, stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich nadměrnému vypadávání. Jak přesně ho lze použít v praxi, abyste se famózních účinků dočkali i vy?

Pravidla bezpečnosti práce

Zmíněný prostředek lze jednoduše přidat do šamponu při běžném mytí. Ovšem odborníci se přiklánějí k názoru, že maximálního efektu se docílí v případě, je-li s ním pokožka hlavy pravidelně masírována. Ještě předtím, než to vyzkoušíte, byste ale měli vědět, že je nutné ho před aplikací zředit s dalším nosným olejem, kupříkladu olivovým, mandlovým, jojobovým nebo kokosovým.

Někteří experti radí směs navíc i mírně prohřát, a to na sporáku nebo v mikrovlnce, neboť tak snadněji pronikne do kůže. Po několikaminutové masáži hřívu zabalte do ručníku a nechte masku působit půl hodiny, poté ji opláchněte. Další možnost představuje smíchání tee tree oleje s vodou a jeho následné přelití do lahve s rozprašovačem. Získaný roztok se po ranním „nástřiku“ nechává na kštici celý den, večer se pak smývá.

Zdroje: naturallivingideas.com, healthline.com

Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Valentýnska snídaně

(18 hlasů)

Omeleta plněná špenátem

(34 hlasů)

Srdíčkový koláč

(27 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat