Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Přírodní urychlovače hubnutí. Čeho mít doma zásobu

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12. 11. 2019 | Zdraví a diety

Snažíte se shodit nadbytečná kila, jenže to nejde úplně podle vašich představ? Ještě neházejte flintu do žita, když jste nezkusili všechny zlepšováky! Hned pět jich máte v kuchyni a možná o nich ani nevíte…

Koření a bylinky. Kdo by je při vaření nepoužíval! Jenže pozor, existují i takové, které vám pomohou do vysněné velikosti kalhot. Vsaďte na tyto dary přírody a nebudete litovat! Co zahrnout do jídelníčku?

Petržel obecná

Ve starém Římě se věřilo, že okusování listů petržele zlepšuje vnímání a intelektuální schopnosti. V současnosti se této bylině zase přisuzuje magická moc v otázce hubnutí. Petržel je silný antioxidant, tudíž si dobře rozumí se správným metabolismem a játry. Je dokázáno, že dlouhodobější konzumace snižuje chutě na sladké a tučné potraviny. Takže už žádné večerní mlsání a útoky na ledničku!

Kopřiva dvoudomá

Pro jednoho „plevelní“ rostlina, pro druhého zázrak. Kopřiva obsahuje kromě řady cenných minerálů, živin a vitaminů také látky vyvolávající pokles cukru v krvi. Navíc podporuje látkovou výměnu a příznivě působí na činnost trávicího ústrojí. Velký bonus navíc? Funguje jako „čistička“ krve. O důvod víc, proč zítra v bylinkářství koupit balíček sušeného pokladu!

Kmín kořenný

Kmín už zdaleka nepoužívají jen pekaři, ale vyhledávají ho i lidé, co bojují s nadváhou. Lékaři z Íránské univerzity v rámci své studie zjistili, že jedna lžička denně urychlí spalování tuků až trojnásobně. A přiznejme si, že to není zrovna málo! Tak proč si z něj nepřipravit horký nápoj, který vás zeštíhlí a ještě zahřeje? Prostě kmín zalijte vroucí vodou a nechte chvíli louhovat.

Česnek kuchyňský

I starý dobrý česnek dokáže zatočit s kily navíc. Jeho konzumace totiž způsobuje uvolňování noradrenalinu. Ten výrazně podporuje spalování tuků. Nutno dodat, že aby byl česnek v tomhle směru účinný, nesmí se tepelně upravovat. Buď se překonejte a snězte ho syrový, nebo ho přidejte třeba do pomazánky, na které si pochutnáte o něco víc.

Pepř černý

Bobule pepřovníku černého v sobě ukrývají piperin, který je považován za moderní lék proti obezitě. Zlepšuje totiž trávení a blokuje tvorbu tukových buněk. Takže organismus nemá možnost uskladňovat kalorie! Piperin také urychluje trávení a zvyšuje produkci žaludečních šťáv. Chcete recept na zázračný drink? Čerstvě namletý pepř přelijte vlažnou vodou a přidejte šťávu z půlky citronu. Užívejte jednou denně po jídle a těšte se na výsledky!

Brambory zlepšují paměť i schopnost učení

Salát z kysaného zelí

Salát z kysaného zelí

9 hlasů
25min 306 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Celerové řízky

12 hlasů
50min 817kJ 70 Kč

Řízek nemusí být pouze masový, vyzkoušejte řízky z cel...

Chřestový salát

9 hlasů
35min 218kJ 75 Kč

Teplý salát z chřestu s jahodami a sýrem.