Prostreno.cz

Pijete dietní nápoje? Hazardujete se svým zdravím

Snížená plodnost, deprese, osteoporóza a infarkt. I tohle vás může potkat, když budete pravidelně hasit žízeň light nápoji, které se tváří jako svatí pomocníci při hubnutí! Důvodů, proč se jich okamžitě vzdát, je ale víc…

S blížícím se létem chcete zredukovat váhu, proto při nákupu v obchodě zamíříte vždy do „light oddělení“? Odlehčeným nápojům se rozhodně vyhněte! V lékařských kruzích totiž nemají tu nejlepší pověst a zdraví škodí víc, než si vůbec dokážete představit. Jaká hrozba číhá v každé lahvi?

Riziko tloustnutí

Zní to sice jako postavené na hlavu, přesto je to tak. Konzumenti light tekutin, kteří po tomto občerstvení sáhnou dvakrát denně, mají z dlouhodobého hlediska pětkrát větší náchylnost k nadváze. Takový je názor odborníků! Ti se domnívají, že za tu mohou obsažená umělá sladidla, protože stimulují chutě k jídlu a povzbuzují tělo k ukládání tuku.

Zářivý úsměv dostává na frak

Nízkokalorické drinky mohou způsobit také nevratné poškození zubní skloviny. A příčinu hledejte v přidaných kyselinách, které dokáží nadělat v dutině ústní pořádnou paseku. Závěry několika vědeckých studií naznačují, že pijani dietních nápojů mají stejný stupeň eroze chrupu, jako uživatelé metamfetaminu.

Veliké problémy s početím

V nedávném průzkumu žen podstupujících IVF, tedy „oplodnění ze zkumavky“, bylo nadměrné užívání dietních produktů spojováno se sníženou plodností i kvalitou vajíček, ale také s vysokými embryonálními deformitami. Poměrně šokující je fakt, že stejná rizika mají na triku i klasické slazené limonády.

Migrény dnes a denně

Americká výživová poradkyně Mary D. Eades ve své knize o hubnutí odhaduje, že aspartam (sladidlo nacházející se ve většině šumivých nízkokalorických výrobků), zvyšuje frekvenci nepříjemné migrény až o 50 procent. S tím samozřejmě souvisí i příznaky jako závratě, třes těla a poruchy vidění. Při pokusu provedeného na opicích se prokázalo, že vysoké dávky aspartamu podávané po dobu sedmi měsíců, vyvolávaly záchvaty mozku – taky nic moc zpráva!

Nebezpečí infarktu a deprese

Ještě vás to o škodlivosti nízkokalorického nepřítele nepřesvědčilo? Tohle vám možná definitivně otevře oči. Britští lékaři na základě vlastního průzkumu tvrdí, že i jeden light nápoj denně zvyšuje o 43 procent pravděpodobnost srdečního infarktu, mrtvice i deprese. Také prý může přivodit cukrovku, osteoporózu a ledvinové potíže!

Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Kuskus se sušeným mangem

(17 hlasů)

Toasty na česnekovém másle

(24 hlasů)

Vláčný mazanec

(27 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat