Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, po kterých budete mít paradoxně ještě větší hlad

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12. 1. 2018 | Zdraví a diety

Když vám kručí v břiše, najíte se. Nicméně to pořád ještě neznamená, že se budete cítit nasycení. Po takovém bílém pečivu, sýru a odtučněných light produktech se můžete proměnit doslova v Otesánka! Jak to?

Máte pořád hlad a často si myslíte, že váš žaludek je „bezedná díra“? Možná za to může váš špatný výběr jídla. No opravdu, věděli jste, že existují potraviny, které vás sice zaplní, ale stáváte se po nich ještě nenasytnější? Tyhle vás nutí otevírat ledničku, i když jste právě dojedli!

Bílé pečivo jako strůjce obžerství

Jsou hned dva důvody, proč bílé pečivo padlo u výživových poradců v nemilost. Za prvé, je vyrobeno z rafinované mouky, která je zbavena většiny vitaminů i minerálů. Navíc postrádá také prospěšnou vlákninu, tudíž o nějaké zdravé svačince nemůže být ani řeč. Za druhé, bezprostředně po jeho konzumaci létá hladina cukru v krvi „jako na houpačce“. Výsledkem je pak větší chuť k jídlu a silnější pocit hladu, kterému se jen stěží odolává.

Světlé těstoviny, kalorická bomba

Stejně jako v předchozím případě, i „bledé“ těstoviny jsou tvořeny z bílé mouky, která má „schopnost“ vyvolávat nezřízené chutě. Pořádný problém však číhá i v omáčce, s níž si těstoviny mnozí servírují. Ve většině případů totiž obsahuje velké množství sladidel a tuku. Na přísun jednoduchých sacharidů organismus reaguje rychlým poklesem krevního cukru, čímž se „jedlík“ stává mnohem dychtivější po další stravě.

Sýry, lahoda s následky

Když už jsme zmínili neblahé „účinky“ těstovinových omáček, další z potravin, které byste se měli vyhýbat – tedy pokud nechcete mít ještě větší hlad, je sýr. Podle některých vědců v sobě ukrývá jisté bílkovinné látky. Ty prý mohou způsobit, že „sýrový konzument“ touží po větší porci tohoto mléčného výrobku, a to i v případě, že už je přejedený.

Nízkotučné a light náhražky

Většina lidí, kteří se snaží hubnout, v obchodě vyhledává odtučněné potraviny s tím, že po nich zkrátka nemohou přibrat. Vnímáte to stejně? Tak pozor na to. V těchto výrobcích mohou být cukry nahrazeny umělými sladidly, jež dokážou podráždit váš „mlsný jazyk“. Tedy alespoň takový je názor odborníků, kteří při nákupu odlehčených „zlepšováků“ nabádají k opatrnosti. Podrobné prostudování složení konkrétního produktu by mělo být nutností!

Zářivý úsměv snadno a rychle. Vsaďte na banány, citron, o...

Kuře Sangria

Kuře Sangria

15 hlasů
1h a 20min 428 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové maso na pomerančích

9 hlasů
5h a 35min 531kJ 300 Kč

Netradičně připravené vepřové maso s vůní pomeranče.

Roládky z hovězí svíčkové

0 hlasů
1h a 30min 727kJ 450 Kč

Šťavnaté,plněné hovězí plátky.