Prostreno.cz

Připravte si do práce zdravé nízkokalorické svačiny

Myslíte si, že svačiny náleží jen školákům? Omyl! Jsou ideálním doplňkem mezi hlavními jídly, a navíc udrží vaši figuru štíhlou. Vybírejte však obezřetně, ne všechny jsou vhodné. Máme pro vás tipy na ty nejlepší. Zkusíte je?

Chcete zhubnout, nebo si udržet štíhlou postavu? Nezapomínejte do svého jídelníčku zařadit svačiny. Častá konzumace menších porcí jídla té správné výživové hodnoty zrychlí metabolismus a tím urychlí proces spalování tuků. Zdravé a nízkokalorické svačiny také zaručí, že nebudete hladovět mezi hlavními jídly. Bez svačin také hrozí riziko přejídání, a to hlavně v době obědů a večeří.

Čokoláda a jahody

Máte chuť si k odpolední kávě dopřát kus koláče? Vyměňte ho za lepší alternativu, která nezruinuje vaše dietní snažení. Dejte si kousek kvalitní hořké čokolády. Ta je povolena, i pokud se právě snažíte shodit přebytečná kila. Přidat k ní můžete čerstvé ovoce, například jahody. Což takhle připravit si nakrájené jahody a zakápnout je roztavenou hořkou čokoládou? Kolegyně vám tuhle svačinu budou závidět.

Mléko

Pokud zrovna nemáte čas, dejte si alespoň sklenici mléka. Výborně osvěží a je plné živin a vitaminů. Mléko pomůže rychle zahnat hlad a dodá tělu potřebnou energii, dokud si nedáte hlavní jídlo. Dokonalá svačina i při hubnoucím režimu!

Jablko s arašídovým máslem

Vyzkoušejte i další zdravou svačinku, která se skládá z plátků jablka a arašídového másla. Jablko je dobrým zdrojem vlákniny, jež pomáhá při trávení, zatímco arašídové máslo poskytuje důležité bílkoviny. Pozor si dejte jen na přijaté množství. Másla si dejte maximálně dvě lžíce.

Zelenina s jogurtem

Nakrájejte si do krabičky proužky mrkve, papriky a řapíkatého celeru. K tomu si přibalte oblíbený bílý jogurt – a můžete začít mlsat. Proužky zeleniny namáčejte v jogurtu a vychutnejte si svoji zdravou svačinu, která vás bude bavit již na první pohled.

Vývar nejen v neděli na oběd

Zařadit do jídelníčku mezi hlavní jídla můžete i polévku. Dejte si tu z mořských plodů, nebo vsaďte na polévku miso, kuřecí nebo hovězí vývar či zeleninovou polévku. Tato svačina se hodí obzvláště v nadcházejícím zimním období. Skvěle zasytí, zahřeje a dodá tělu potřebné živiny a vitaminy.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat