Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak spíte, takoví jste

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

22.05.2020 | Zdraví a diety

Ať už na břiše, na zádech nebo na boku – víte, co o sobě můžeme prozradit ve spánku? Řekni mi, jak spíš a já ti řeknu, jaký jsi. Naše poloha ve spánku může o naší povaze prozradit ledacos.

Minimálně to tvrdí americký psycholog a autor knihy „Sleep positions: The Night Language of the Body“ (Spánková poloha: Noční řeč těla) Samuel Dunkell. Zjistil, že naše chování během spánku, tedy přesněji naše poloha, ve které v noci spíme, je úzce spjata s našimi povahovými vlastnostmi. Například kdo spí na břiše, má sklony k perfekcionismu a ten, kdo na zádech, je zase otevřený a sebejistý.

Dunkell ve své knize píše, že většina lidí tíhne celý život k jedné určité poloze. Tato oblíbená poloha se údajně vyvíjí do věku sedmi let, a pak už zůstává favoritkou až do konce života.

Poloha na boku/embryonální poloha

Kolena jsou pokrčená, hlava na stranu, tělo stočené do klubíčka, paže objímají polštář nebo jsou položené k nohám. Tuto polohu upřednostňuje okolo 60 % lidí. Podle Samuela Dunkella jsou takoví lidé nejistí, bojácní a při kontaktu s cizími lidmi se drží raději zpátky. Kromě toho vyžadují ochranu, jsou zranitelní a často také zavislí na druhých. Tohle ale neradi ukazují, proto navenek působí většinou tvrdším dojmem než ve skutečnosti jsou. Pokud mají nohy přitážené hodně vysoko, svědčí to o jejich kreativitě a emocionalitě. Takoví lidé potřebují ve svém životě nějaký bod, kolem kterého se jejich svět točí – jako například rodina.

Semifetální poloha

Tělo je na boku, ale není tolik stočené jako při embryonální poloze, a kolena jsou pokrčená jen lehce. Lidé v této poloze jsou rozvážní, přizpůsobiví a poradí si s potížemi lépe než ostatní. Jsou spontánní a flexibilní, rádi zkouší něco nového a jsou pro každou zábavu. Obecně patří k šťastným lidem; také mají zdravý rozum a dobrý pud sebezáchovy. 

Poloha na břiše

Obličej míří dolů, ruce jsou kolem hlavy nebo polštáře, nohy jsou natažené a lehce až hodně roztažené. Spánek v této poloze si oblíbilo pouhých 16 %. Vypovídá o nich, že jsou pořádní, ctižádostiví, dochvilní, předvídatelní a mají sklon k perfekcionismu. Mají rádi překvapení, ale nesnášejí, když se někdo vměšuje do jejich záležitostí. Jsou často dominantní a rádi nechají druhé, aby skákali, jak oni pískají.

Poloha na zádech

Záda na matraci, brada k peřině, nohy roztažené jen minimálně, paže položené podél těla. Této poloze se říká „královská“. Takoví lidé jsou sebejistí, sebevědomí, otevření a nedočkaví a jdou životu naproti. Cití se neporazitelní a často jsou to egoisti. Hlavně jedináčci nebo mazánci mají tendence spát v této poloze.   

Potraviny plné cukru škodí vaší pleti

Kořeněné kuřecí paličky

Kořeněné kuřecí paličky

15 hlasů
55min 691 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Plněná kuřecí prsa

11 hlasů
1h a 25min 547kJ 120 Kč

Kuřecí prsa plněné žampióny.

Krůtí maso zapečené s jablky

9 hlasů
1h a 10min 864kJ 140 Kč

Zapečené mleté krůtí maso s těstovinou a jablky.