Prostreno.cz

Citronový nápoj pro zářivou a čistou pleť

Zářivá a čistá pleť je snem každé ženy. Vnější kosmetická péče však není všechno. Je třeba soustředit se i na tu vnitřní. S tím pomáhají zelené šťávy, které detoxikují organismus. Jedna taková k atraktivní pokožce přispívá o něco víc než ty ostatní. Její součástí jsou dvě běžné domácí ingredience!

Existuje řada faktorů, proč pokožka není v té nejlepší kondici. Smažené a průmyslově zpracované potraviny, znečištěné ovzduší, chemií zatížená kosmetika a drogerie a tak dále. Pleť každý den čelí řadě útoků a určitě potřebuje pomoci, aby mohla zůstat sexy a zdravá. Toužíte po zpomalení stárnutí, hebké a zářivé pleti? Pak pravidelně pijte jeden ze zázračných nápojů. Z čeho se skládá?

Pouze dvě základní suroviny

Hlavním složkami je koriandr a citron. Tato svěží a šťavnatá zelená šťáva je zdrojem antioxidantů s protizánětlivými vlastnostmi. Posiluje činnost jater a žlučníku. Koriandr i citron jsou bohaté na vitamin C, o němž se ví, že je to silný antioxidant, který pomáhá v boji proti aktivitě volných radikálů.

Za tu je označována nebezpečná řetězová reakce, která způsobuje obrovský oxidační stres vedoucí k předčasnému stárnutí buněk. A právě kvůli oxidačnímu stresu je pokožka matná a zvrásněná. To nedopusťte. Zastavte vrásky a pleť projasněte!

Úklidový mop organismu

Uvedený jednoduchý domácí džus působí jako čisticí houba, která systém uklízí – zevnitř. Proč je to důležité? Zdravý a očištěný systém odměňuje právě čistou pokožkou. Koriandr přitom můžete po celý rok pěstovat na okenním parapetu.

1 šálek čerstvých listů vhoďte do mixéru a přidejte 1 polévkovou lžíci citronové šťávy. (Výzkum potvrdil, že vyšší hladiny vitaminu C kromě jiného vedou k pomalejšímu stárnutí pokožky.) Zalijte trochou vody podle potřeby a promíchejte dohladka. Pokud je konzistence příliš hustá, přidejte vody o trochu víc a opětovně promíchejte.

Čím vylepšit chuť?

Do nápoje lze přidat i špetku kurkumy, která taktéž patří k silným antioxidantům. Zároveň má hydratační a omlazující vlastnosti a také reguluje funkci mazových žláz. Kurkuma pokožku vyživí a omladí. Tak do dna!

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Rybí polévka

(2 hlasů)

Dušené houby se šalotkou

(5 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat