Prostreno.cz

Potraviny s neomezenou hranicí množství pro konzumaci

Máte hlad? Anebo vás honí jen mlsná? Obě tyto krize zažehná celer, rukola, zelený hrášek i rajčata. A s velikostí porce si hlavu lámat nemusíte!

Právě jste se vrhli na hubnutí a největší problém vidíte v tom, že s omezenějším kalorickým příjmem vám častěji kručí v žaludku? Chtělo by ti sáhnout po něčem k snědku, co zasytí, ale zároveň neohrozí dietní ambice, že? Ale jaké potraviny tato kritéria splňují? S těmito se držet při zemi rozhodně nemusíte, protože můžete sníst jakékoli množství!

Z celeru váhová rizika nekoukají

Má pouhých 6 kalorií na 100 gramů. Ano, i taková informace patří na seznam hlavních výhod celeru. Kromě vysokého procenta vody tato porce pokryje i 30 procent denní doporučované dávky vitaminu K, který napomáhá vstřebávání vápníku a slouží jako prevence srdečních chorob. Také snižuje riziko diabetu druhého typu a podporuje zdraví mozkových buněk, zatímco urychluje regeneraci kůže. Že vám právě celer tak docela nechutná? Nevadí, na výběr jsou i jiné dobroty.

Rukola jako spojení příjemného s užitečným

Podobnou kalorickou hodnotu jako výše zmíněný celer má i rukola. Ta vám navíc posílí imunitní systém, protože zprostředkovává vitamin C. Velmi prospěšná je zejména pro jedince s vyšším krevním tlakem, neboť ho vlivem přítomnosti draslíku pomáhá normalizovat. Nedali byste si třeba rukolový salát? Přidat do něj můžete i následující ingredienci.

Nebojte se rajčat

Ve 100 gramech rajčat se nachází přibližně 25 kalorií, proto ani tyto červené poklady nejsou při dietě tabu. Šetřit s nimi vůbec nemusíte! Kromě své šťavnaté kulinářské všestrannosti nabízejí i nemalé množství lykopenu, kyseliny listové a vitaminu A.

Dobrým přítelem je také zelený hrášek

Můžete si dát i šálek zeleného hrášku? No samozřejmě! Na jeho dně čeká „zatížení“ v podobě pouhých 30 kalorií, a to spolu s poctivou dávkou bílkovin a vlákniny. Věděli jste, že konzumace proteinů zvyšuje hladinu určitých hormonů, které zase snižují chuť k jídlu? V zeleném hrášku tedy máte dvojnásobně užitečného dietního spojence.

Zdroj: www.steptohealth.com, www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/vitamin-k/, www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4224208/, www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2771510/


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Brokolicová omeleta

(23 hlasů)

Valentýnské tousty

(20 hlasů)

Kuskus se sušeným mangem

(17 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat