Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdroje antioxidantů na podzim: Doplňte je přírodní cestou!

Pavla Horáková více informací

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

10.09.2019 | Zdraví a diety

V létě není nijak zvláštní problém najít stravu bohatou na antioxidanty. Ovoce a zelenina mají sezónu, stačí si jen vybírat. Ale na podzim už je to složitější.

Samozřejmě, díky propojenému trhu můžeme ovoce i zeleninu kupovat po celý rok, otázkou stále zůstává, zda má pro náš organismus cenu jíst v listopadu třeba jahody, které prostě v našich zeměpisných šířkách v tu dobu sezónu určitě nemají, a kdoví jak dlouhou cestu a v jakých podmínkách k nám absolvovaly.

Ale i naše zeměpisné šířky nám dávají možnost na podzim antioxidanty doplnit! Jak?

Jablka

Jsou prostě skvělá. Zimní odrůdy jsou u nás k dispozici prakticky nepřetržitě celý podzim i zimu. A obsahují kvalitní vlákninu, antioxidanty, vitaminy a minerály. Chvíli to vypadalo, že je z naší obliby vytlačí exotické ovoce, ale už je zase objevujeme. A to je dobře!

Ořechy

Jsou plné vitaminů, minerálů i omega-3 mastných kyselin. A ještě obsahují flavonoidy, jež patří k velmi silným antioxidantům. Sáhněte po tradičních vlašácích nebo lískových, ale klidně si dopřejte i ty našim zeměpisným šířkám cizí – pistácie, arašídy a spol.

Houby

Podzim je jejich obdobím, ostatně letos rostly a stále ještě některé rostou jako divé. Obsahují vitamin D, ale také velmi mocný antioxidant ergothionein, který některé studie spojují s prevencí některých typů rakoviny a jiné v něj vkládají naděje v souvislosti s léčbou HIV-pozitivních pacientů.

Mimochodem, když přestanou růst v lesích, dopřejte si žampiony nebo hlívy, pěstované po celý rok ve speciálních sklepích.

Zelený čaj

Přiznáváme, tahle pochutina rozhodně z našich luhů a hájů nepochází, ale v sychravých podzimních dnech je jako požehnání. Dokáže nejen zahřát, ale i nastartovat metabolismus a navíc obsahuje antioxidanty zachytávající volné radikály v našem těle.

Káva

Bez ní si také většina z nás nedovede život představit. A i když o ní koluje celá řada mýtů, pokud se pije s mírou, rozhodně nám prospívá. Káva totiž mimo jiné obsahuje kyselinu chlorogenovou, silný antioxidant, jenž pomáhá v boji se špatným cholesterolem.

Co zásadně nejíst před velkou událostí

Medajlonky na červeném víně

Medajlonky na červeném víně

16 hlasů
35min 824 kJ 129 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pikantní kotlety

9 hlasů
1h a 20min 697kJ 105 Kč

Kotlety marinované v medu a chilli omáčce.

Fazolky se slaninou

5 hlasů
45min 327kJ 95 Kč

Fazolky se slaninou a mandlemi.