Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdroje antioxidantů na podzim: Doplňte je přírodní cestou!

Pavla Horáková více informací

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

10.09.2019 | Zdraví a diety

V létě není nijak zvláštní problém najít stravu bohatou na antioxidanty. Ovoce a zelenina mají sezónu, stačí si jen vybírat. Ale na podzim už je to složitější.

Samozřejmě, díky propojenému trhu můžeme ovoce i zeleninu kupovat po celý rok, otázkou stále zůstává, zda má pro náš organismus cenu jíst v listopadu třeba jahody, které prostě v našich zeměpisných šířkách v tu dobu sezónu určitě nemají, a kdoví jak dlouhou cestu a v jakých podmínkách k nám absolvovaly.

Ale i naše zeměpisné šířky nám dávají možnost na podzim antioxidanty doplnit! Jak?

Jablka

Jsou prostě skvělá. Zimní odrůdy jsou u nás k dispozici prakticky nepřetržitě celý podzim i zimu. A obsahují kvalitní vlákninu, antioxidanty, vitaminy a minerály. Chvíli to vypadalo, že je z naší obliby vytlačí exotické ovoce, ale už je zase objevujeme. A to je dobře!

Ořechy

Jsou plné vitaminů, minerálů i omega-3 mastných kyselin. A ještě obsahují flavonoidy, jež patří k velmi silným antioxidantům. Sáhněte po tradičních vlašácích nebo lískových, ale klidně si dopřejte i ty našim zeměpisným šířkám cizí – pistácie, arašídy a spol.

Houby

Podzim je jejich obdobím, ostatně letos rostly a stále ještě některé rostou jako divé. Obsahují vitamin D, ale také velmi mocný antioxidant ergothionein, který některé studie spojují s prevencí některých typů rakoviny a jiné v něj vkládají naděje v souvislosti s léčbou HIV-pozitivních pacientů.

Mimochodem, když přestanou růst v lesích, dopřejte si žampiony nebo hlívy, pěstované po celý rok ve speciálních sklepích.

Zelený čaj

Přiznáváme, tahle pochutina rozhodně z našich luhů a hájů nepochází, ale v sychravých podzimních dnech je jako požehnání. Dokáže nejen zahřát, ale i nastartovat metabolismus a navíc obsahuje antioxidanty zachytávající volné radikály v našem těle.

Káva

Bez ní si také většina z nás nedovede život představit. A i když o ní koluje celá řada mýtů, pokud se pije s mírou, rozhodně nám prospívá. Káva totiž mimo jiné obsahuje kyselinu chlorogenovou, silný antioxidant, jenž pomáhá v boji se špatným cholesterolem.

Varovná znamení, že nemáte dostatek vitaminů

Salát z melounu

Salát z melounu

23 hlasů
25min 344 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát ze zelí s pomerančem

8 hlasů
1h a 20min 354kJ 50 Kč

Výborný recept na přípravu salátu z červeného zelí.

Dušený králík v červeném víně

6 hlasů
1h a 15min 150kJ 250 Kč

porce králíka obalené v mandlové mouce, dušené v červeném...