Prostreno.cz

Kuchyňské přísady, které během pár měsíců zajistí nádherné vlasy

Plesová a taneční sezona? To si žádá skvělé líčení, elegantní oblečení a důmyslné účesy. První dvě položky vám vrásky nedělají, ale u té třetí to trochu skřípe, protože máte na hlavě s bídou chomáček vlasů, kterému familiárně přezdíváte „poslední tři chlupy“? Než obléknete dlouhou večerní, může to být jinak!

Žárlivost na vlasy jako z reklamy

Všichni „pelicháme“, i když samozřejmě někteří lidé jsou na tom hůř než ti ostatní (průměrná osoba denně ztrácí 50–100 vlasů). Ztráta vlasů je způsobena genetikou, onemocněním, těhotenstvím, medicínou i stravovacími návyky, přičemž mezi nejčastější faktory patří závažné infekce, dědičná plešatost, poruchy trávení, autoimunitní onemocnění, ztráta váhy, stres, chemoterapie, těhotenství, nedostatek železa, léky, menopauza, a dokonce i některé výrobky určené pro péči o vlasy. Příčin je tedy dost, ale kolik je pomocných berliček?

Možná si myslíte, že jste zkusili všechno. A také jste asi poznali, že většina výrobků váš problém ještě zhoršila. Nevadí. Vyzkoušejte super výkonné přírodní tonikum, které posiluje vlasové folikuly a podporuje růst vlasů. Dobrou zprávou je, že za něj nemusíte utratit jmění a pravděpodobně všechny tři ingredience máte dávno doma.

Ricinový olej

Kyselina ricinolejová, mononenasycená mastná kyselina s 18 atomy uhlíku v molekule, která se nachází v ricinovém oleji, proniká vrstvami pokožky a vlasovými folikuly. Vyvažuje hodnoty pH, zabraňuje vypadávání vlasů a eliminuje lupy.

Žloutek

Vaječné žloutky obsahují vitaminy, bílkoviny a mastné kyseliny. Hydratují vlasy a urychlují jejich růst. Lecitin zase zabraňuje třepení a křehkosti.

Med

Antioxidanty v medu změkčují vlasy a posilují folikuly. I med urychluje růst vlasů, hydratuje je a zabraňuje jejich vypadávání. A co teď, když znáte všechny položky?

Příprava zázračného tonika

Smíchejte 2 polévkové lžíce ricinového oleje, 1 žloutek a 1 polévkovou lžíci medu. Směs naneste na pokožku hlavy a rozčesejte si vlasy. Poté si nasaďte igelitový sáček nebo koupací čepici a nechte hodinu působit. Dobře opláchněte a celý postup provádějte dvakrát týdně. Pokud danou kúru dodržíte, budete mít na plese vlasy jako ze žurnálu.

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat