Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jablečný ocet: Zázrak pro posílení vašeho zdraví

Zora Kocmanová více informací

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

20.10.2019 | Zdraví a diety

Jablečný ocet zná většina z nás jako skvělý základ salátového dresinku. Ovšem tahle pochoutka nejenže skvěle chutná, ale navíc prospívá i našemu zdraví. Jak?

Prospívá střevní mikroflóře

Zdravá střeva neznamenají jen fungující zažívání (jestliže ale trpíte například zácpou, je jablečný ocet vaším spojencem), ale také zdravou a silnou imunitu. Takže jako součást již zmíněného salátu ho vaše tělo bude milovat.

Zajistí zdravý detox

Detoxikovat organismus bychom čas od času měli všichni. Ale je zbytečné (a řada odborníků něco takového ani nedoporučuje) držet nějaké drastické diety nebo tělo týrat „očistnými kúrami“, jejichž benefity jsou často silně diskutabilní. Jablečný ocet ve vaší stravě vám zajistí pravidelný detox – působí totiž antibakteriálně a pomáhá v očistě játrům (i již zmíněným střevům).

Prospívá srdci a cévám

Jablečný ocet, respektive látky, jež obsahuje, přirozeně snižuje krevní tlak, čímž působí v prevenci řady vážných srdečních a cévních chorob.

Posiluje imunitu

Nejen tím, že nám zajistí zdravá střeva, která mají na imunitu zásadní vliv, nám jablečný ocet s imunitním systémem pomáhá. Obsahuje totiž spoustu antioxidantů, které působí preventivně proti řadě nemocí. Některé studie dokonce naznačují, že by mohly látky v tomto octě hrát určitou roli v prevenci některých nádorových onemocnění.

Pomáhá při hubnutí

Jablečný ocet dokáže nastartovat metabolismus, čímž přispívá ke snazšímu hubnutí. Navíc podle některých výzkumů snižuje chuť na sladké.

Reguluje hladinu cukru v krvi

A právě tato vlastnost z něj činí nejen skvělého spojence proti takzvanému vlčímu hladu, při kterém slupneme vše, co nám přijde do cesty, ale činí z jablečného octa i důležitého hráče v prevenci cukrovky.

Pomáhá při nachlazení

Jablečný ocet má přirozenou schopnost odhleňovat organismus, což oceníte především tehdy, když vás trápí rýma a kašel. Bude se vám díky němu zase lépe dýchat.

Od nepříjemné zácpy uleví i správně zvolený čaj

Pečená krůtí stehna

Pečená krůtí stehna

0 hlasů
3h a 0min 405 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Luštěniny se zelím

11 hlasů
1h a 10min 354kJ 75 Kč

Nebojte se neobvyklé kombinace zelí a luštěnin a ochut...

Dušené kuřecí maso se zeleninou

1 hlas
1h a 25min 437kJ 200 Kč

Rychlá příprava, skvělá kombinace masa a zeleniny.