Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži by měli cvičit alespoň třikrát týdně

Pavla Horáková více informací

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

10. 7. 2017 | Zdraví a diety

Muži mající potíže s kvalitou spermií by měli povinně naklusat do posilovny, jiné tělocvičny či fitcentra a začít pravidelně alespoň třikrát týdně s intenzivním pohybem. Podle íránských urologů se totiž taková změna životního stylu výrazně a pozitivně odrazí na kvalitě jejich ejakulátu. Nejenže mají spermií více, ale tyto jsou zdravější a rychleji se pohybují v ženských pohlavních cestách.

Podle vědců z íránské Orumíje je nejideálnější běh. Třikrát až pětkrát týdně pětadvacet až pětačtyřicet minut běhu zvýší o pětinu počet spermií v ejakulátu a také zvýší rychlost jejich pohybu.

„Cvičení může být jednoduchou, levnou a velmi účinnou metodou zlepšování kvality spermatu u mužů se sedavým životním stylem,“ tvrdí doktor Behzád Hadžízadíh Maleki z Orumijské univerzity.

Pohyblivost spermií se v jeho experimentální studii cvičením zvýšila o dvanáct procent a počet zdravých spermií v ejakulátu o dvaadvacet procent.

Odložte půllitr

Muži, kteří mají potíže s plodností, by se také měli zamyslet nad tím, co jedí. A co pijí. Pro některé z nich máme špatnou zprávu. Milovníci piva totiž nepatří zrovna mezi nejplodnější hřebce. Zjistili to dánští andrologové, podle nichž konzumace alkoholu už v množství čtyř velkých piv týdně negativně ovlivňuje plodnost mužů. Takové množství alkoholu lékaři přitom z hlediska jiných aspektů zdraví považují za zdravou míru konzumace, pokud tedy není celé množství vypito najednou.

Alkohol podle řady výzkumů může zdraví prospívat, když je konzumován pravidelně v malých dávkách. Nárazová konzumace většího množství je škodlivá. Stejně jako pravidelné pití většího množství alkoholu. Dánští specialisté na plodnost mužů však tvrdí, že to, co je považováno za bezpečné množství alkoholu, může škodit spermiím.

Podle jejich výzkumů už čtyři velká piva týdně zhorší kvalitu spermatu. Vyjádřeno v čistém alkoholu to znamená více než 7,5 mililitru etanolu konzumovaného týdně. A čím více samozřejmě muži pijí, tím je negativní vliv alkoholu na produkci spermií vyšší.

Pravidelná konzumace většího množství alkoholu negativně ovlivňuje pohlavní hormony v těle mužů a zdraví jejich spermií… Čím více muž pije, tím méně spermií tvoří a tím jsou tyto spermie méně kvalitní,“ tvrdí dánští vědci.

Pravidla pro krásné a pevné nehty

Polévka s krevetami

Polévka s krevetami

11 hlasů
35min 248 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dušená štika na zázvoru

5 hlasů
50min 602kJ 180 Kč

Ryby nesmí v našem jídelníčku chybět.

Bramborový rendlík

5 hlasů
1h a 10min 554kJ 110 Kč

K přípravě vydatného oběda vám postačí jeden rendlík.