Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

V boji s úzkostí umí léky nahradit levandule

18. 9. 2019 | Zdraví a diety

Splíny vás navštěvují se železnou pravidelností a situace je natolik vážná, že zvažujete návštěvu lékaře? Zkuste nad nimi nejprve vyzrát po svém – pomocí levandulového čaje nebo koupele. Vždyť tahle bylina platí za nejlepšího přírodního „uklidňovače“!

Jednou z nechvalně proslulých vizitek dnešní doby je to, že stres číhá za každým rohem. Protože je stále těžší se s ním vyrovnat, na mnohých se podepisuje ve formě úzkosti, únavy, bolestí hlavy, žaludečních potíží, nespavosti, nadměrného pocení i poruchách soustředění. Je to přesně váš případ?

Pak možná máte nutkání zvednout telefon a objednat se k nějakému odborníkovi, aby vám poskytl dobrou radu a třeba i recept na prášky „na nervy“. Jenže je to vážně to nejvhodnější řešení?

Medikamenty s otazníkem

Co se týká běžně předepisovaných chemických tabletek, jejich schopnosti nemusejí být zrovna takové, jaké očekáváte. Tak samozřejmě, generalizovaných úzkostí a záchvatů paniky vás opravdu mohou zbavit, jenže brát v potaz byste měli i vedlejší účinky, kterých rozhodně není málo.

Ostatně, stačí nahlédnout do příbalového letáku, kde na vás útočí pojmy jako ospalost, závratě, zácpa, snížení či zvýšení tělesné hmotnosti, sucho v ústech, bolesti hlavy, kožní alergie… To asi není žádoucí výsledek léčby, co vy na to? Naštěstí je v boji s psychickými potížemi úspěšná i přírodní medicína, která obzvlášť doporučuje zejména levanduli.

Úleva bez rizika

Že má aromatická bylina jisté zklidňující vlastnosti, to se ví už dlouho. Jenže v poslední době se ukázalo, že v tomhle směru strčí do kapsy i předepisované prášky na úzkost! Levandule má totiž podobné účinky, jen s tím rozdílem, že z ní nehrozí následky ani závislost. Spolehlivě si poradí s depresí, nespavostí i chmury, a dokonce je vhodná i při zánětech a bolestech svalů – to jen pro kompletní výčet pozitiv. Jste pro, zkusit to na vlastní nervy? Máte hned dvě levandulové možnosti.

Čaj a koupel jako voňavá záchrana

Připravte si nápoj, který vás zahřeje, a ještě hodí do pohody! Použijte 1–2 polévkové lžíce bylinky, zalijte ji vroucí vodou a po deseti minutách louhování sceďte. Už po pár doušcích se budete cítit mnohem lépe. Další alternativou je přidání ½ šálku sušené levandule do vodní lázně a pobýt v ní alespoň 20 minut. I tohle s vaší psychikou svede divy! Nutno dodat, že pokud zrovna nemáte bylinku po ruce, kápněte si do vany alespoň šest kapek levandulového esenciálního oleje, i to se totiž počítá…

Bolavý krk? Zažeňte bacily silou přírody

Hovězí na houbách

Hovězí na houbách

23 hlasů
1h a 10min 442 kJ 115 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Smažené kalamáry

13 hlasů
35min 974kJ 125 Kč

Pro milovníky mořských plodů.

Jahodový salát

11 hlasů
20min 76kJ 55 Kč

lahodný meloun a jahody podávejte jako snídani,nebo ja...