Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se stane s vaším tělem, když denně sníte dva banány

25.12.2017 | Zdraví a diety

Jste věčnou trpitelkou kvůli PMS, občas na vás sedne deprese, a ještě míváte potíže s trávením? To jsou hned tři důvody, proč do svého jídelníčku okamžitě zahrnout banány. Jako bonus navíc vám poskytnou prevenci před žaludečními vředy.

Banány patří na seznam hodně oblíbených dobrot, na kterém zaujímají přední příčky. V některých částech světa jsou dokonce populárnější a vyhledávanější, než třeba jablka nebo pomeranče. Co je na nich tak zvláštního? Kromě vitaminového a minerálního bohatství asi X dalších věcí! Proč byste si měli dopřát hned dva kousky denně?

PMS bude minulostí

Premenstruační syndrom zná na vlastní kůži i nervy drtivá většina žen. Patříte mezi ně také? Tak je asi úplně zbytečné vykládat zrovna vám o nějaké podrážděnosti, bolesti prsou, zvýšené potřebě spánku, únavě nebo nesoustředěnosti. Každopádně jedno je jisté – lék na tuhle svízel přece jen existuje. A překvapivě je to banán! Vysoký podíl vitaminu B podle odborníků léčí nejen úzkost, ale i příznaky premenstruačního syndromu.

Trávení, co šlape jako po drátkách

Tropické drahokamy se mohou pochlubit obsaženou vlákninou, jejíž množství má do skromnosti skutečně hodně daleko. Tato významná složka potravy prospívá trávení, je zdrojem energie a navozuje pocit dlouhotrvající sytosti. Zároveň dokáže rázně „vyřešit“ průjem a celou řadu problémů spojených se zažíváním.

Deprese? Co to je?

To, že banány jsou výborným zdrojem tryptofanu, vědečtí výzkumníci na základě svých četných studií potvrdili již mnohokrát. Nejste moc v obraze? Jmenovanou sloučeninu tělo využívá k produkci hormonu štěstí  serotoninu. Pod žlutou slupkou tropického ovoce tedy najdete dobrou náladu, která nedá splínům absolutně žádnou šanci.

Prevence proti vředům. Ani ta vás nemine

Unikátní mazlavá struktura banánů má vskutku zajímavou schopnost – pokryje žaludeční výstelku, čímž chrání trávicí trakt před kyselým podrážděním, které tvorbě žaludečních vředů jenom „nadbíhá“. Každý plod, který do sebe nasoukáte, tedy snižuje pravděpodobnost vývoje vředové patálie.

Tropické ovoce karambola. Pomůže nejen s akné

Rybí salát

Rybí salát

10 hlasů
20min 350 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tropické ovoce karambola. Pomůže nejen s akné

Tropické ovoce karambola. Pomůže nejen s akné

Javorový sirup. Poznejte chuť kanadského zlata, kterou obdivují už od dob indiánů

Javorový sirup. Poznejte chuť kanadského zlata,...

Elektrolytická nerovnováha v těle. Poznejte její příčiny a příznaky

Elektrolytická nerovnováha v těle. Poznejte jej...

Radicchio neboli červená čekanka. Její chuť si zamilujete

Radicchio neboli červená čekanka. Její chuť si ...

Tip na oběd

Špagety s cherry rajčaty

11 hlasů
40min 765kJ 50 Kč

Oběd připravený během 30 minut.

Melounový salát s parmezánem

10 hlasů
25min 389kJ 65 Kč

Vrstvený salát s dokonalou rovnováhou chutí.