Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Benefity vody s citronem

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15.02.2020 | Zdraví a diety

Že je nápoj složený z vody a kyselého ovoce prospěšný, o tom jste už zřejmě párkrát slyšeli. Ale v čem konkrétně? Pomáhá shazovat kila, zachovává svěží dech a zpomaluje tvorbu vrásek. Ocení ho také vaše obranyschopnost!

Zahájit den sklenicí vlažné citronové vody? Tak přesně tohle by vám doporučil nejeden odborník s tím, že je to skvělý způsob, jak udělat něco pro své zdraví. Jenže jaké faktické výhody kyselý drink vlastně přináší? Úplně bez nadsázky by se dalo říct, že vám prospěje od hlavy až k patě. Poznejte jeho blahodárné schopnosti, které mluví samy za sebe!

Pomocník při hubnutí se skvělou pověstí

Máte zrovna dietu? Pak si na vodě s vymačkaným plodem citronovníku pochutnávejte pravidelně – a nejen po ránu. Dokáže totiž shazování kil pořádně podpořit.

„Polyfenoly obsažené v citronu pomáhají snižovat chuť k jídlu. Když pijete vodu s citronem zvláště před jídlem, zaplníte si žaludek, čímž vám k uspokojení bude stačit o poznání menší porce,“ vysvětluje americká dietoložka a autorka knih o zdravé výživě Erin Palinski-Wade.

Ochrana před infekcí a virózami

Všichni víme, že vitamin C, jímž citrusové plody překypují, přispívá k posílení imunitního systému. Jakou roli v tom hraje kyselá chuť citronu? Větší, než jste mysleli…

„Kyselé prostředí v žaludku slouží jako ochrana před choroboplodnými zárodky. Patogeny pak v organismu nemají vhodné podmínky na to, aby se rozšířily a způsobily onemocnění. Přírodní sloučeniny nacházející se v citronu mají také antioxidační vlastnosti, tudíž značně snižují pravděpodobnost chřipek a různých viróz,“ uvádí i americká lékařka Roxanne B. Sukul, která působí na clevelandské klinice Wellness Enterprise.

Mladistvý vzhled? Můžete ho mít

Kromě toho, že zmíněné „céčko“ upevňuje obranyschopnost, rovněž vám pomůže vypadat mladší. A to jako vážně. Závěry jisté britské studie naznačují souvislost mezi zvýšeným příjmem vitaminu C a sníženou tvorbou vrásek. Vědci si to vysvětlují tím, že tenhle přátelský vitamin zabraňuje poškození pokožky volnými radikály, takže zpomaluje stárnutí a zachovává pružnost i elasticitu.

Svěží dech a dobrý pocit. I ten na vás čeká

Citronová voda může posloužit i jako součást běžné denní hygieny. Zubní kartáček určitě nenahradí, ovšem jako doplňující péče funguje na výbornou. Jen byste neměli zapomínat na brčko. Proč?

„Voda s citronem eliminuje počet bakterií v ústech, neboť snižuje jejich schopnost rozmnožování – to vede ke svěžímu dechu. Jediným problémem je, že kyselina v citronové šťávě může při dlouhodobé konzumaci poškodit zubní sklovinu. Když ale budete citronovou vodu pít brčkem, nemáte se čeho obávat,“ domnívá se již jmenovaná lékařka Roxanne B. Sukul.

V péči o pleť i vlasy je dobré využít i podmáslí

Krémová pórková polévka

Krémová pórková polévka

19 hlasů
40min 283 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Poctivá moravská zelňačka

10 hlasů
1h a 50min 647kJ 130 Kč

Česká klasika, kterou snad každý uvítá.

Japonská polévka s ředkvičkami

1 hlas
35min 227kJ 99 Kč

Ředkvičky a chilli dodají polévce pikantní chuť.