Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Benefity vody s citronem

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15.02.2020 | Zdraví a diety

Že je nápoj složený z vody a kyselého ovoce prospěšný, o tom jste už zřejmě párkrát slyšeli. Ale v čem konkrétně? Pomáhá shazovat kila, zachovává svěží dech a zpomaluje tvorbu vrásek. Ocení ho také vaše obranyschopnost!

Zahájit den sklenicí vlažné citronové vody? Tak přesně tohle by vám doporučil nejeden odborník s tím, že je to skvělý způsob, jak udělat něco pro své zdraví. Jenže jaké faktické výhody kyselý drink vlastně přináší? Úplně bez nadsázky by se dalo říct, že vám prospěje od hlavy až k patě. Poznejte jeho blahodárné schopnosti, které mluví samy za sebe!

Pomocník při hubnutí se skvělou pověstí

Máte zrovna dietu? Pak si na vodě s vymačkaným plodem citronovníku pochutnávejte pravidelně – a nejen po ránu. Dokáže totiž shazování kil pořádně podpořit.

„Polyfenoly obsažené v citronu pomáhají snižovat chuť k jídlu. Když pijete vodu s citronem zvláště před jídlem, zaplníte si žaludek, čímž vám k uspokojení bude stačit o poznání menší porce,“ vysvětluje americká dietoložka a autorka knih o zdravé výživě Erin Palinski-Wade.

Ochrana před infekcí a virózami

Všichni víme, že vitamin C, jímž citrusové plody překypují, přispívá k posílení imunitního systému. Jakou roli v tom hraje kyselá chuť citronu? Větší, než jste mysleli…

„Kyselé prostředí v žaludku slouží jako ochrana před choroboplodnými zárodky. Patogeny pak v organismu nemají vhodné podmínky na to, aby se rozšířily a způsobily onemocnění. Přírodní sloučeniny nacházející se v citronu mají také antioxidační vlastnosti, tudíž značně snižují pravděpodobnost chřipek a různých viróz,“ uvádí i americká lékařka Roxanne B. Sukul, která působí na clevelandské klinice Wellness Enterprise.

Mladistvý vzhled? Můžete ho mít

Kromě toho, že zmíněné „céčko“ upevňuje obranyschopnost, rovněž vám pomůže vypadat mladší. A to jako vážně. Závěry jisté britské studie naznačují souvislost mezi zvýšeným příjmem vitaminu C a sníženou tvorbou vrásek. Vědci si to vysvětlují tím, že tenhle přátelský vitamin zabraňuje poškození pokožky volnými radikály, takže zpomaluje stárnutí a zachovává pružnost i elasticitu.

Svěží dech a dobrý pocit. I ten na vás čeká

Citronová voda může posloužit i jako součást běžné denní hygieny. Zubní kartáček určitě nenahradí, ovšem jako doplňující péče funguje na výbornou. Jen byste neměli zapomínat na brčko. Proč?

„Voda s citronem eliminuje počet bakterií v ústech, neboť snižuje jejich schopnost rozmnožování – to vede ke svěžímu dechu. Jediným problémem je, že kyselina v citronové šťávě může při dlouhodobé konzumaci poškodit zubní sklovinu. Když ale budete citronovou vodu pít brčkem, nemáte se čeho obávat,“ domnívá se již jmenovaná lékařka Roxanne B. Sukul.

Zdravotní výhody mrkve

Rybí plátky v pivním těstíčku

Rybí plátky v pivním těstíčku

7 hlasů
3h a 10min 670 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí prsa s hráškem

10 hlasů
45min 463kJ 120 Kč

Dušené kuřecí maso s hráškem, recept na rychlý a chutn...

Restované telecí nudličky

9 hlasů
50min 1258kJ 195 Kč

Telecí nudličky s rukolou a parmazánem.