Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vrásky na rtech. Dá se proti nim bojovat i bez botoxu

13.03.2018 | Zdraví a diety

Vrásky, ať jsou kdekoli, nikoho netěší. Když se navíc objeví na rtech, je s nimi o to těžší „pořízení“! Máte s nimi do dočinění i vy? Zkuste je zmírnit cukrem a olivovým olejem. Také zvažte investici do speciálního opalovacího krému.

Přirozeným stárnutím rty vlivem úbytku kolagenu ztrácejí svou plnost, čímž se stávají povadlejší a jakoby tenčí. Objevují se na nich čáry a vrásky, které jsou všechno, jen ne vítané. Také kdo by nad jejich vznikem jásal, když mohou vizuálně přidat i pár let?! Jenže co s takovou situací? Ne, prozatím nápad týkající se kliniky estetické chirurgie odložte na neurčito. Zkuste dát nejprve šanci těmto nápravným metodám, třeba vás jejich schopnosti mile překvapí…

Cukrový zlepšovák, ten stojí za pokus

Říká vám něco pojem „exfoliace“? To je proces, při kterém se odstraní suchá a poškozená horní vrstva rtů, čímž se vrásky trochu zneviditelní. K tomuto účelu se skvěle hodí obyčejný cukr. Nejprve si na ústa rozetřete trochu kokosového či olivového oleje, potom si na prst naneste sladidlo. Krouživými pohyby s ním pár minut pohybujte po celé ploše rtů. Následně „sladký nános“ opláchněte vodou a použijte balzám nebo jelení lůj. Pro maximální účinky opakujte tuto kúru dvakrát týdně.

Hydratujte. Vším, co je po ruce

Co mají společného vrásky kolem očí, na čele, rtech nebo krku? Platí na ně permanentní hydratace, která může přinést dramatické zlepšení. Pokud nejste fanouškem zvlhčovacích krémů z drogerie, po vhodném přípravku se poohlédněte ve své kuchyni a koupelně. Potřebnou vláhu zajistí i zmíněný kokosový či olivový olej, stejně jako olej mandlový, arganový, makadamiový, růžový, popřípadě jojobový. Nemáte nějaký z nich ve svých zásobách? Pak ho jako balzám neváhejte používat – několikrát denně.

Buďte opatrní se sluncem

Také vám v zimě tolik scházely hřejivé sluneční paprsky? Žádný div, že s nástupem jara trávíte venku každou volnou chvíli. Bohužel právě v tomhle je trochu potíž. Slunce vysušuje nejen vaši pokožku, ale i rty. Jen málokdo sáhne v těchto měsících po opalovacím krému, což je ideální prostředek ochrany. Věděli jste, že obchody nabízejí i speciální „opalovák“ výhradně na rty? Jistě by neškodilo do něj investovat, neboť tím se vrásky skutečně mohou zmírnit.

Jezte zdravě. Vyplatí se to

V neposlední řadě je pro vás důležitý také vhodný jídelníček – i ten svede divy! Vaši pozornost by měly poutat potraviny bohaté na vitamin C. Tento silný antioxidant je nezbytný pro syntézu kolagenu, přičemž působí proti škodlivým volným radikálům. Tím „céčko“ zpomaluje stárnutí a eliminuje vrásky. Nalezete ho v citrusových plodech, petrželové nati, rakytníku, medvědím česneku či červené paprice. Dobrými zdroji jsou i sušené šípky, křen nebo řeřicha.

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dýchací cest...

Ředkvičková polévka

Ředkvičková polévka

11 hlasů
40min 228 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dýchací cesty a zesvětluje tmavé jizvy

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dý...

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní energii

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní...

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoříte činnost srdce

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoří...

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Tip na oběd

Bramboračka

12 hlasů
45min 326kJ 75 Kč

Bramborová polévka s divokým česnekem.

Těstoviny s tuňákem

37 hlasů
1h a 10min 1234kJ 85 Kč

Zapečené těstoviny s tuňákem a sýrovou omáčkou.