Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Houby v kosmetice: Pleťová maska z hříbků i elixír z pýchavek

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

10. 6. 2019 | Zdraví a diety

Léto a sběr lesních hub patří k oblíbeným činnostem mnoha lidí. Věděli jste ale, že lze houby využít i jinak než jako potravu? Připravte si elixír mládí či dlouhověkosti!

Houba je potrava. Tedy aspoň většinou. Existují i druhy, které se uplatní kupříkladu v kosmetice. Co v lese rozhodně nenechat?

Elixír z pýchavek

Pýchavky umějí navrátit kůži mladistvý vzhled a pružnost. Elixír připravíte z čerstvých hub, nebo těch sušených, které namelete na prášek. 10 g namletých pýchavek zalijte lihem, vodkou nebo vínem Kagor (400 ml). Dejte na 7 dní uležet do lednice. Elixír berte na noc v dávce 20 ml, dokud vše nespotřebujete. Pýchavka napomáhá odbourávat z těla toxiny a radionuklidy. Po tomto elixíru se vám výrazně zlepší barva kůže, vymizí modravé kruhy pod očima a otoky.

Pleťová maska z hříbků

Pozor, ani hřiby se neztratí! K rozmixovanému hříbku přidejte 2 lžíce smetany, vyšlehejte do pěny a nanesete na normální čí mastnou pleť. Nechte působit 20 minut, poté smyjte vlažnou vodou, pleť bude krásně jemná a vláčná.

Houby k hubnutí

Houby a hubnutí k sobě prostě jde. Březovník březový (Piploporus betalinus), choroš rostoucí na bříze, obsahuje fermenty, které urychlují metabolické procesy a zlepšují štěpení tuků. Tento druh choroše nezaměňujte s čagou. Léčivý nápoj připravíte tak, že nalámete čerstvý choroš (50 g), vložíte ho do termosky a zalijete 1 litrem teplé vody o 50 °C. Necháte přes noc odležet. Nápoj se pije 2x denně vždy ráno a večer.

Houba kombucha na játra

Výroba kvašeného čaje z kombuchy trvá 10 dní, pije se nejlépe před každým jídlem. Tento léčivý nápoj má mnohé přednosti, obsahuje živé kultury, pomáhá procesu trávení, čistí žlučník i játra, zlepšuje mozkovou činnost, úspěšně bojuje s revmatem i kožními chorobami, celkově působí jako detoxikační prostředek a antibiotikum. Kde získat kombuchovou kulturu? Ideální je ji zakoupit ve výměnných fórech nebo v obchodech, kde ovšem není zaručeno, že houba již není polomrtvá. Taková se nemusí v nálevu ujmout.

Příliš mnoho make-upu ucpává póry a prohlubuje vrásky

Salát se sojovými lusky

Salát se sojovými lusky

18 hlasů
55min 601 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Plátky s ostružinovou omáčkou

8 hlasů
50min 559kJ 177 Kč

Vyzkoušejte netradičně maso s ostružinami.

Grilovaný jehněčí kebab

20 hlasů
50min 353kJ 280 Kč

Jednoduchá úprava, díky které přijdete jehněčímu na ch...