Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se stane, když smícháte jedlou sodu s citronem

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

23.06.2019 | Zdraví a diety

Kombinace jedlé sody a citronové šťávy poskytuje řadu zdravotních výhod. To jste věděli? Počítejte s hubnutím, detoxikací i bojem proti vráskám!

Existuje nespočet zdravotních prostředků, které v posledních letech získaly popularitu, ale použití jedlé sody a citronu se vychvaluje již celá desetiletí. Tyto dvě látky samy o sobě totiž mají spoustu pozitivních účinků, ale ve vzájemné kombinaci mívají ještě výraznější dopad na celkové zdraví.

Nejdříve šťáva z čerstvě vymačkaného citronu. Ta se může pochlubit vysokým obsahem vitaminu C a dalších antioxidantů a je úzce spjata se zdravím imunitního systému a močopudnými účinky. Jedlá soda, tedy hydrogenuhličitan sodný, poskytuje alkalizační účinek, což je důvod, proč ji tolik lidí používá na problémy trávení a pálení žáhy. Co se stane, když do sklenice minerální vody přimícháte lžičku jedlé sody a šťávu z půlky citronu? Pokud si tento nápoj dopřejte ráno na lačný žaludek, dočkáte se těchto výhod.

Vyvážené hodnoty pH

Lidé často přehlížejí důležitost snižování hladin kyseliny v těle. Hydrogenuhličitan sodný je známý jako alkalizující činidlo, které krotí kyseliny, omezuje pálení žáhy a poruchy trávení, zároveň organismus udržuje na alkalické úrovni. To potvrzuje studie provedená na americké univerzitě ve Virginii.

Působení proti vráskám

Podle studie publikované v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry je citronová šťáva vysoce antioxidační nápoj. Slušné množství antioxidantů a kyseliny citronové může snížit oxidační stres a zabránit negativním účinkům volných radikálů v těle. To je obzvláště dobré pro kůži, neboť tato terapie zpomaluje známky stárnutí, snižuje výskyt vrásek a dodává pleti zdravý lesk.

Ztráta váhy

Neexistuje žádná přímá vazba mezi použitím jedlé sody, citronové šťávy a hubnutím, ale je dokázáno, že jedlá soda může poskytnout více energie a vytrvalosti během tréninku a podporuje metabolismus. Ačkoli úbytek hmotnosti je sekundárním efektem, rozhodně je vhodné se o něm zmínit.

Detoxikační vlastnosti

Citronová šťáva je již dlouho známá jako diuretická látka, která je schopna stimulovat tělo k močení, čímž se vylučují přebytečné toxiny, sůl a voda. To je velmi dobrá zpráva pro ledviny a další orgány. Studie citovaná v časopise BMC Urology také uvádí, že citronová šťáva má ochrannou aktivitu proti urolitiáze, což je tvorba tvrdé a kamenné látky v močovém měchýři nebo močovém traktu.

Péče o zuby

Tradičně mnoho lidí používá tuto kombinaci pro bělení zubů, ale sluší se uvést, že abrazivní povaha jedlé sody může být pro chrup škodlivá. Rozhodně tedy není dobré jedlou sobu s citronem používat dlouhodobě. A co dalšího vám tenhle zázrak přinese? Vylepšené trávení, zdravé srdce a posílený imunitní systém. Necháte se zlákat?

Konzumace rajčat by se neměla přehánět

Hruškový salát s kozím sýrem

Hruškový salát s kozím sýrem

21 hlasů
35min 384 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Plněné grilované žampiony

20 hlasů
35min 373kJ 85 Kč

Houby Portobello jsou naprosto ideální pro plnění, vyz...

Salát z čerstvého špenátu s červenou čekankou

0 hlasů
30min 550kJ 90 Kč

Jedná se o jednoduchý, ale velmi chutný a zdravý salát. Č...