Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Letní pitný režim: Oživte ho osvěžujícími domácími drinky

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.07.2019 | Krok za krokem

Také ve vás další sklenice čisté vody nevzbuzuje právě nadšení, ale v rámci dodržování pitného reřimu vodu poctivě pijete? Pak si zkuste připravit zajímavé, zdravé a především osvěžující nápoje, které vám zpříjemní každý horký den! A navíc se nebudete muset strachovat o svoji štíhlou postavu!

To, že se má v teplých dnech dodržovat pitný režim víc než kdykoli jindy, je celkem jasné. Nedoporučuje se konzumovat příliš mnoho kávy, černého čaje a kolových nápojů, protože organismus vody zbavují. Vhodné nejsou ani sladké, perlivé limonády a sladké džusy – jednak obsahují spoustu jednoduchých sacharidů, které stimulují produkci inzulinu a ten pak, zjednodušeně řečeno, podporuje ukládání tuku, ale také pocit žízně spíš vyvolávají, než aby ho uhasily.

Zkuste si připravit letní osvěžující drinky, které vám budou chutnat a nepřiberete po nich jediný gram!

Sólo pro okurku

Salátovou okurku ostrouhejte, půlku nastrouhejte na jemném struhadle a nakrájejte si také pár koleček bokem. Zalijte ji litrem vody, klidně i perlivé, a nechte asi půl hodiny v lednici. Pak přes jemné síto zceďte, limonádu doslaďte několika kapkami tekuté stévie a do hotového osvěžení vhoďte několik koleček okurky pro ozdobu. Pokud si budete chtít vyhrát, z koleček pomocí vánočních vykrajovátek vytvořte různé tvary.

Citronáda jako od maminky

Nejjednodušší letní osvěžení získáte, když vymačkáte do litru vody šťávu z půlky citronu, druhou polovinu dobře omyjete a nakrájíte na kolečka a vhodíte je dovnitř. Přidejte led a citronádu doslaďte podle svého – medem, třtinovým cukrem nebo opět stévií.

Letní pohoda s jahodami

Natrhejte lístečky čerstvé máty, omyjte je a zalijte vodou. Jahody nakrájejte na poloviny, aby se z nich uvolnila šťáva a vhoďte je do džbánku k mátě. Ovoce vodu jemně osladí, takže nebude nutné přidávat žádný cukr a máta jí dodá svěží nádech. Místo máty pro změnu vyzkoušejte třeba také meduňku.

Zázvor nejen do zimy

Připravte si horký zázvorový čas s medem (stévií) a citronem. Nastrouhaný nebo nakrájený zázvor přelijte vroucí vodou a nechte chvilku vylouhovat, pak přidejte citron, sladidlo a počkejte, dokud čaj nevychladne. Pak přihoďte kostky ledu, tenké plátky zázvoru a citronu na ozdobu, zapíchněte brčko a usrkávejte velmi zdravý a přitom osvěžující drink.

Melounové osvěžení

Nakrájejte na kousky vodní i žlutý meloun, přelijte je perlivou vychlazenou minerálkou a je hotovo. K nápoji si vezměte na pomoc dlouhou lžičku – s ní se vám budou kousky melounu lépe lovit a jíst.

Pro milovníky kávy

Čekat, než obyčejná káva zchladne, je zdlouhavé. Přelijte proto rozpustnou kávu vodou studenou, překvapivě se rozpustí stejně dobře jako v horké. Oslaďte ji tím, co máte rádi, přimíchejte mléko i led a ledová kávička je na světě.

Zdravé vánoční cukroví. Poradíme vám jak na to!

Rýže se skořicí

Rýže se skořicí

21 hlasů
25min 998 kJ 40 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hrušková polévka

17 hlasů
50min 255kJ 80 Kč

Lahodná a nízkotučná polévka.

Mušle svatého Jakuba

15 hlasů
50min 408kJ 175 Kč

Recept na sváteční večeři nebo oběd.