Prostreno.cz

Při konzumaci masa sáhněte radši po hovězím

Maso. Je pro vás noční můrou, nebo chuťovkou, která může být připravena na sto různých způsobů? Pojďme si posvítit na jeho nutriční profil i to, jakým způsobem dokáže ovlivnit zdraví. Je toho tolik, co o něm možná nevíte!

Jíst, nebo nejíst maso? To je osobní volba každého z nás. Zatímco někteří by si bez této potraviny svůj jídelníček jen stěží představili, jiní ve vegetariánství vidí smysl života i jakési poslání. Buď jak buď, pořád platí, že konzumace masa, konkrétně tedy hovězího, přináší jisté přínosy. Tedy alespoň podle vědců, kteří poukazují zejména na tyhle…

Převaha nad zánětem i oxidačním stresem

Hovězí maso jakožto třetí nejvyužívanější maso v tuzemských kuchyních představuje poměrně štědrý zdroj L-karnitinu. Co z toho? Tato aminokyselina má pověst spolehlivého spalovače tuku, neboť hraje důležitou roli v metabolismu tuků. Jenže vítaná je i z jiných důvodů. Mírní totiž dopad oxidačního stresu, zatímco zlepšuje kondici kardiovaskulárního systému, tlumí záněty a příznivě ovlivňuje funkce mozku.

Bonus pro svaly a tkáně

Odborníci nás neustále nabádají, abychom příjem bílkovin za žádnou cenu nepodceňovali. Jak moc tohle doporučení berete vážně? Proteiny zachovávají svalovou hmotu i při omezeném energetickém příjmu. Rovněž vykazují ze všech živin jednoznačně nejvyšší sytící schopnost, takže podstatně oddalují pocit hladu. Proto jsou tak často zmiňované v souvislosti s hubnutím. Podílí se také na produkci hormonů, posilují kosti a udržují zdravé tkáně. Zároveň zlepšují imunitní reakce organismu a chrání cévy před poškozením. Odkud je získat? Třeba z hovězího masa, které jimi doslova překypuje.

Minerální bohatství, které nepřijde vniveč

Potřebujete-li navýšit hladinu minerálů, i s tím vám uvedená potravina dokáže pomoci. Obsahuje totiž více než polovinu denní doporučené dávky selenu a zinku. Nouzi však nemá ani o železo, hořčík a fosfor, čímž předchází anémii, reguluje správné funkce ledvin a podporuje štítnou žlázu. Dáte si tedy dnes steak, nebo raději zeleninový salát?

Celkem 1 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat